zoom.arsdental.pl
 
 

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka to silnie rozwijająca się dziedzina od ponad 40 lat, to dziedzina stomatologii składająca się z część chirurgicznej (wszczepienie implantu) oraz z części protetycznej czyli odbudowy zęba na implancie.

Ten najbardziej zbliżony do fizjologicznego sposób odtwarzania utraconych zębów pozwala na wyeliminowanie dyskomfortu związanego z użytkowaniem ruchomych protez.

Implantoprotetyka pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych,poprawiając znaczącokosmetykę i komfort
w użytkowaniu.

W naszym gabinecie stosujemy różne systemy implantologiczne w zależności od wskazań do ich użycia(Biomet 3i, Osteoplant,Friadent oraz miniimplanty 3M MDI).

Przed zabiegiem podczas konsultacji implantologicznej przedstawiamy Pacjentowi możliwe warianty leczenia i pomagamy
w wyborze optymalnego planu uzupełnienia braków zębowych.

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu stomatognatycznegoi. Każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą wspólny układ i jakiekolwiek braki
w jego obrębie wywołują zaburzenia: w danym łuku, pomiędzy dolnym
i górnym łukiem oraz w aparacie utrzymującym ząb w kości i stawach skroniowo-żuchwowych. Pojedyncze zęby, zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować(fenomen Godona).

Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich.

Najczęściej stosujemy implanty w przypadku:

- braku jednego zęba unikamy szlifowania zdrowych zębów

- braku kilku zębów - kilkakrotna niezależna implantacja nie narusza   pozostałych zębów

- bezzębia - wszczepienie implantów w celu lepszej stabilizacji protezy
  zapewnia komfort i poczucie odzyskania swoich własnych zębów.

W naszym gabinecie stosujemy nastepujące leczenie implantologiczne:

- Implantacja natychmiastowa

- Implantacja jednoczasowa

- Implantacja dwuczasowa

Implant to tytanowa śruba , która wszczepiona w kość imituje korzeń własnego zęba.

Wprowadzenie implantu nie jest niczym innym jak zastąpieniem naturalnego (utraconego) korzenia  sztucznym. Zabieg taki przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i BEZBOLEŚNIE.
Nie niesie on za sobą żadnego ryzyka, jest szybki i bezpieczny.

Ząb odbudowany na implancie jest trwale i solidnie umocowany,
nie różni się od pozostałych zębów pacjenta, spełnia wszelkie walory estetyczne i funkcjonalne, zapewnia komfort i piękny uśmiech na każdy dzień.

Implanty to najlepszy sposób na odzyskanie utraconych zębów
w każdym przypadku.

Wszczepiając więcej implantów (6-8) możemy osadzić mosty(na stałe) i zrezygnować z ruchomej protezy.

Implanty eliminują wiele niedogodności związanych z tendencyjnym leczeniem protetycznym, pozwalają zrezygnować z wypadających protez i nieestetycznych metalowych klamer, nie wymagają szlifowania sąsiednich zdrowych zębów. Umocowane na stałe sprawia, że pacjenci odzyskują nie tylko piękny uśmiech, ale również pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Leczenie implantologiczne poprzedza profesjonalna diagnostyka na którą składa się:

- wywiad ogólnolekarski

- ocena modeli orientacyjnych oraz warunków zwarciowych

- badanie radiologiczne w technologii cyfrowej

Wszystko to pozwala lekarzowi dokonać wyboru właściwego systemu implantologicznego. Zabieg wszczepienia(faza chirurgiczna) implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Po odczekaniu czasu niezbędnego na wgojenie się implantu tj. 3 miesiące w żuchwie i 6 miesięcy w szczęce można przystąpić do fazy protetycznej zaplanowanej odpowiednio wcześniej.

Implanty natychmiastowe stosowane w przednim odcinku uzębienia, pozwalają na szybkie, w ciągu 24 godzin odbudowę utraconych zębów na implancie.

Implanty natychmiastowe zmniejszają do minimum dyskomfort wynikający z braku zęba.

IMPLANT NATYCHMIASTOWY W MIEJSCE ZĘBA

Implanty natychmiastowe są najczęściej proponowane Pacjentom u których trzeba natychmiast usunąć zniszczony przez próchnicę lub złamany ząb. Procedura jest dwuetapowa i polega na jednym zabiegu chirurgicznym podczas którego usuwamy zniszczony korzeń i po nieznacznym poprawienia kształtu miejsca po korzeniu szeregiem wierteł implantologicznych, zakładamy implant. Zawsze należy użyć biomateriału do wypełnienia naturalnych nieregularności zębodołu wobec implantu (dodatkowy koszt). Na implant zakładamy koronę tymczasową. Następnie po czterech do sześciu miesiący wykonuje sie koronę ostateczną z porcelany.

Implantacja dwuczasowa

Po implantacji oczekuję się średnio od 3 do 6 miesiecy na wgojenie implantów do kosci. Po tym okresie odsłania się implanty i wykonuje odbudowę protetyczną.

Miniimplanty

Są alternatywą dla klasycznych implantów.
Niewielkie rozmiary umożliwiają impalntację w bezzębnych wyrostkach kiedy klasyczne implany są za duże.

Przeważnie wszczepia się 4 miniimplanty w żuchwie a 6 w szczęce.