zoom.arsdental.pl
 
 

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda specjalność stomatologii, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny uśmiech i dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych. Piękny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

Celem uzyskania najlepszych efektów przedstawiamy Państwu następujące metody stosowane u nas w gabinecie:

Piaskowanie profesjonalne oczyszczenie zębów z osadów,   (więcej w dziale profilaktyki).

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest prostym i bezpiecznym zabiegiem stomatologicznym, który poprawia estetykę zębów. Polega on na rozjaśnianiu przebarwień szkliwa i zębiny poprzez reakcje biochemiczne i fotochemiczne (jeśli używamy lampy) w warstwach zęba. Badania naukowe potwierdzają  skuteczność stosowania tych metod do rozjaśnienia koloru zębów. Należy jednak pamiętać, że rozjaśnieniu  nie ulegają wypełnienia oraz korony i inne uzupełnienia protetyczne i niekiedy wymagają one wymiany po  wybielaniu. W naszym gabinecie stosujemy preparaty najbardziej zaawansowane, które są szeroko stosowane na całym świecie. Metod  wybielania jest kilka.

Oto najpopularniejsze z nich:

Wybielanie zębów w gabinecie

 

Wybielanie zębów w domu

 

Wybielanie zębów martwych

 

Korekta kształtu zębów materiałami kompozytowymi

 

Licówki ceramiczne

 

Ceramiczne wkłady koronowe (inlay-onlay) – trwalsza i bardziej estetyczna alternatywa dla wypełnień kompozytowych i amalgamatowych

 

Korony pełnoceramiczne