zoom.arsdental.pl
 
 

Protetyka nowoczesna

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się uzupełnieniem brakujących zębów w jamie ustnej. Ubytki zębów mają ogromny wpływ na estetykę Twojego uśmiechu. Nigdy nie będzie on pełny, jeśli nie będzie kompletny.

Z tego powodu, w NZOZ ‘’STUDIO DENTAL’’ oferujemy szeroki wachlarz możliwości uzupełnienia braków zębowych, jakich dostarcza nam współczesna protetyka. Wykonujemy różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne, które charakteryzują się wysokim poziomem estetyki, trwałością oraz doskonałymi walorami użytkowymi.

Niezależnie od tego, czy brakuje Tobie wielu, kilku zębów czy zniszczony jest tylko jeden, to dzięki możliwościom jakie daje nam współczesna  protetyka i implantoprotetyka (odbudowa zębów na implantach) możemy przywrócić Tobie komfort bez stresowego uśmiechu z prawdziwie zdrowymi zębami.

Uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na:

- Uzupełnienia stałe czyli wkłady, licówki, korony, mosty i korony osadzone na implantach.

- Uzupełnienia ruchome czyli protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy acetalowe, protezy nylonowe, protezy ruchome na elementach precyzyjnych, protezy ruchome na implantach, protezy ruchome na teleskopach i uzębieniu resztkowym.

Podstawowe uzupełnienia protetyczne,
które są wykonywane w naszym gabinecie:

Wkład koronowo-korzeniowy

 

Korona protetyczna i mosty protetyczne

 

Licówki ceramiczne

 

Mosty adhezyjne

 

Protezy szkieletowe

 

Proteza szkieletowa na zasuwach i innych elementach precyzyjnych

 

Protezy teleskopowe

 

Protezy ruchome acetalowe i nylonowe

 

Proteza ruchoma acetalowa

 

Proteza ruchoma nylonowa

 

Protezy akrylowe natychmiastowe i wczesne

 

Protezy akrylanowe overdenture